معماری
خانه / مطالب / بررسی اتفاقات یک شب پرحاشیه/ اعتراض وارد است!

بررسی اتفاقات یک شب پرحاشیه/ اعتراض وارد است!

مراسم انتخاب برترین های لیگ که شب گذشته در برج میلاد برگزار شد با حواشی و البته انتقادات زیادی همراه بود.

به گزارش وب سایت نود، مراسم انتخاب برترین های لیگ، شب گذشته انجام شد و نفرات برتر، جوایز خود را دریافت کردند. با اینحال مثل هرسال این مراسم این بار هم با حواشی و البته انتقادات بسیاری از سوی مربیان و بازیکنان همراه بود.

پشت درهای بسته!

بی نظمی و البته دیرشروع شدن مراسم، نخستین اتفاقی بود که حضار را کلافه کرده بود. در حالی که قرار بود مراسم ساعت ۲۱:۴۵ آغاز شود با این حال در این ساعت حتی درهای سالن برگزاری باز نشده بود تا مهمانان مراسم در سالن مستقر شوند. این وضعیت حتی باعث شده بود مهمانان ویژه این مراسم نیز پشت درهای سالن برگزاری سرگردان شوند.

روشن قهر کرد

پس از این اتفاقات و در نهایت با بازشدن درهای سالن، مهمانان وارد سالن شدند که در این بین، حسن روشن پیشکسوت فوتبال به دلیل اینکه یکی از مأموران سالن او را نشناخت، قهر کرد و از سالن خارج شد. برخورد نادرست با این پیشکسوت باعث شده بود تا وی در صحبتی جنجالی نارضایتی خود را از این اتفاق اعلام کند. روشن در گفتگو با رسانه ها گفته بود: “برای گاو و گوسفند احترام زیادتری قائل بودند! برای برگزار کنندگان مراسم متاسف هستم. ۲ساعت نشسته بودیم و هیچ اتفاقی رخ نداد.”

ورود افرا متفرقه، آزاد!

در شرایطی که این مراسم هرساله میزبان میهمانان غیرفوتبالی نیز هست، اما این بار حضور افراد غیر فوتبالی که بخش زیادی از افراد حاضر در مراسم را تشکیل می‌دادند تعجب اهالی فوتبال را در پی داشت. بخش زیادی از سالن در این مراسم به افراد غیرفوتبالی اختصاص داده شده بود تا مثلا علیرضا بیرانوند که عنوان بهترین دروازه بان لیگ را کسب کرد، در بدو ورودش به برج، توسط هوادارانش احاطه شود و به زحمت و با کمک ماموران در نهایت بتواند وارد سالن شود.

تقدیر از داوری، چرا اینقدر دیر؟

از جمله نفراتی که اما به نحوه برگزاری مراسم اعتراض داشت، علیرضا فغانی بود. وی معتقد بود می بایست ابتدا از داوران تقدیر می شده و نه زمانی که برترین های لیگ همه معرفی شدند و حاضران در حال ترک سالن هستند تازه به معرفی برترین داوران بپردازند. فغانی در گفتگو با رسانه ها گفته بود: درست است برگزاری مراسم این چنینی همواره با نواقصی روبه رو است اما باید شأن افراد حفظ شود و شما اگر در بحث جهانی هم نگاه کنید داوران ابتدا بالا می‌روند و کارشان که تمام شد سپس سراغ تیم‌ها می‌روند.

نکته عجیب دیگر در خصوص تقدیر از داوران، مربوط به انتخاب داور برتر بود. جایزه برترین داور فوتسال به بیژن حیدری داده شد و این درحالی بود که او برترین داور لیگ فوتبال شده بود و این اشتباه باعث تعجب حاضران شده بود.

انتخاب های سلیقه ای یا کارشناسی؟

اما بحث اصلی نفرات برتر لیگ، اعتراض به انتخاب برترین های لیگ بود. اکثر آنها اعتقاد داشتند که این انتخاب ها کارشناسی شده نیست و اصولا برای این انتخاب ها، کار کارشناسی انجام نمی گیرد و نکته مهم تر اینکه عملکرد بازیکنان در تیم ملی در این انتخاب ها تاثیر مستقیم داشت.

حسینی: ۲ هزار دقیقه کلین‌شیت کنم انتخابم می کنند؟

سیدحسین حسینی دروازه بان استقلال که نامزد دریافت جایزه برترین بود، بعد از انتخاب بیرانوند در گفتگو با رسانه ها اعتراض خود را رسما اعلام کرد. او در خصوص اینکه فصل گذشته رکورد کلین‌شیت در لیگ برتر را شکسته اما بیرانوند انتخاب شد، گفت: “نمی‌دانم چه بگویم ولی شاید امسال باید دو هزار دقیقه کلین‌شیت کنم! ضمن اینکه می شد از استقلال نماینده های بیشتری در این مراسم باشند اما تیم ما همیشه مظلوم است.”

جلال حسینی: دروغ می گویند!

سیدجلال حسینی، کاپیتان پرسپولیس نیز انتقاد صریحی به این مراسم و انتخاب نفرات برتر داشت. او که عنوان بهترین مدافع لیگ را از آن خود کرد، ضمن تایید صحبت های حسین حسینی که گفته بود برای این مراسم، کارشناسی درستی انجام نشده، تایید کرد: “شاید از یکسری جهات با سیدحسین حسینی موافق باشم چون اینهایی که می‌گویند کارشناسان نفرات را انتخاب می‌کنند اصلاً وجود خارجی ندارد. متأسفانه تصمیم‌گیرندگان انتخاب‌ها نفرات دیگری هستند و اینهایی که مراسم را اجرا کردند فقط اجراکننده هستند.

حسینی در خصوص اینکه پرسپولیس به خاطر قهرمان شدنش نفرات بیشتری داشت، گفت: مطمئناً از تیم اول نفرات بیشتری انتخاب می‌شود اما هیچ وقت از ما در مورد بهترین‌ها سؤال نشده و بعدها شما متوجه می‌شوید که این نفرات چگونه انتخاب می‌شوند اینهایی که می‌گویند نفرات را کارشناسان انتخاب می‌کنند دروغ می‌گویند!

مسلمان: نمی خواهم جزو برترین های جعلی و رابطه ای باشم

محسن مسلمان هافبک تیم پرسپولیس که البته در این مراسم حضور داشت و جزو کاندیدای دریافت عنوان بهترین پاسور بود در نهایت موفق نشد به این مهم برسد و این سرور جپاروف بود که عنوان بهترین را از آن خود کرد. مسلمان که از این اتفاق ناراحت هم بود در پایان مراسم صحبتی با رسانه ها نداشت اما پس از آن، در پستی اینستاگرامی اعتراض خود را به این انتخاب ها اعلام کرد.

اعتراض نرم شفر و برانکو

سرمربیان دو تیم استقلال و پرسپولیس هم اعتراضاتی اگرچه نرم، به این انتخاب ها داشتند. شفر براین باور بود وحید امیری بازیکن خوبی بود اما از نظر او امید ابراهیمی بهترین بازیکن لیگ و بهترین بازیکن ایران در جام جهانی بود. نکته جالب دیگر، اینکه با وجود انتخاب وحید امیری به عنوان مرد سال فوتبال ایران، برانکو رای خود برای این مهم را سیدجلال حسینی اعلام کرد. البته هر دو مربی استقلال و پرسپولیس، در پاسخ به اینکه جلال حسینی معتقد بود از کارشناسان برای این مراسم نظرسنجی نشده گفتند که برای این مهم، نظر آنها را جویا شده بودند.

درباره ی admin

همچنین ببینید

پل معلقی که با علف ساخته می‌شود. (+تصاویر)

تصاویری دیدنی از پل معلقی که از جنس علف ساخته شده است، مشاهده خواهید کرد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس