معماری
خانه / مطالب / ۸۰ میلیون نفر، یک ملت و یک ضربان قلب/ بچه ها مچکریم

۸۰ میلیون نفر، یک ملت و یک ضربان قلب/ بچه ها مچکریم

ایرانیان دیشب یکی از ویژه ترین شب های تاریخ جام جهانی را پشت سر گداشتند.

به گزارش وب سایت نود، تیم ملی ایران که برای صعود از مرحله گروهی مسابقات جام جهانی به کسب ۳ امتیاز مقابل پرتغال نیاز داشت، نتوانست در پایان ۹۰ دقیقه به این مهم برسد. با این وجود، نمایش فوق العاده شاگردان کارلوس کی روش و درخشش تک تک بازیکنان در پست های خود، باعث شد تا مردم ایران به قدرشناسی تمام تلاش های جانانه آنها، در اقصی نقاط دنیا به جشن و پایکوبی بپردازند. ایران در حالی که در گروه مرگ مسابقات با اسپانیا، پرتغال و مراکش همگروه بود توانست حریفی خطرناک برای هر ۳ تیم باشد تا جایی که بسیاری از نگاه ها را متوجه خود کرد. کارشناسان بسیاری در سراسر دنیا در خصوص عملکرد تیم کی روش همگی بر یک جمله تاکید داشتند: این تیم، قابل احترام ترین و جنگنده ترین بود.

تماشاگران ایرانی در سارانسک، برای تیم ملی کم نگذاشتند و تشویق ۹۰ دقیقه ای آنها، باعث شده بود تا پرتغالی ها هم از این همه شور و عشق مبهوت بمانند.

اما ایرانیان نه تنها در سارانسک روسیه، که در شهرهای زیادی این درخشش فرزندان ایران را جشن گرفتند. در تهران، برای دومین بار دیدار تیم ملی در جام جهانی، در ورزشگاه آزادی پخش مستقیم شد که همین مهم جمعیت زیادی را به آزادی کشانده بود تا خانواده های ایرانی، در کنار هم این دیدار حساس و جذاب را نظاره گر باشند. این تصاویر، شاید زیباترین عکس ها از گردهمایی فوتبالی خانواده ها در آزادی باشد که تا پاسی از شب نیز به طول انجامید.

دیشب، تمام مردم ایران در شهرهای مختلف، به فوتبالی چشم داشتند که شعارش فقط یه کلمه بود: “امید تا آخرین نفس”

اما نکته اصلی اینجا بود؛ دیشب قلب ۸۰ میلیون ایرانی فارغ از جغرافیای مکان و زمان، فقط به ساق پای ۱۱ سرباز ایران بود و درخششی که کم از برد و صعود نداشت. ایرانیان مقیم انگلیس در مرکز اسلامی این کشور جمع بودند و فریاد شادی و تشویق شان کم از ورزشگاه شهر سارانسک نداشت. مردم در سراسر دنیا، دیشب شب زنده داری کردند برای تیمی که تا آخرین لحظه دوید و جنگید و تبدیل به نمادی برای ایران شد؛ امیدوار و پرتلاش.

و تنها لحظاتی بعد از بازی، تهران، اصفهان، شیراز و همه ایران و ایرانیان در تمام دنیا، پایکوبی کردند و تشویق، تیمی را که ایران را سربلند کرد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

پل معلقی که با علف ساخته می‌شود. (+تصاویر)

تصاویری دیدنی از پل معلقی که از جنس علف ساخته شده است، مشاهده خواهید کرد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس